O nás

Kdo jsme?

S polečnost DAKO-TRADE, spol. s r.o. byla založena v roce 1991, bezprostředně po vítězství ve výběrovém řízení na výhradní zastupování německého výrobce Dango & Dienenthal (DDS) pro tehdejší Československo.

Naše spolupráce s německým výrobcem Dango & Dienenthal (DDS) byla zahájena již v roce 1980.

Naše spolupráce s tímto výrobcem speciálních strojů pro výrobu a zpracování kovů, kovárenských manipulátorů, stahovačů strusky, zavážecích a kombinovaných strojů, vrtaček a ucpávaček odpichových otvorů, měřících sond a další techniky pro vysoké pece (dnes TMT – Tapping Measuring Technology) a také filtrační techniky pro mechanickou filtraci kapalin byla zahájena již v roce 1980. V této době jsme se spolu s majiteli a zástupci společnosti Dango & Dienenthal účastnili technických jednání u zákazníků na území tehdejšího Československa a také spolu s nimi firmu každoročně reprezentovali na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Společnost Dango & Dienenthal (DDS) se sídlem v německém Siegenu byla založena v roce 1865 a v průběhu 20. století se rozdělila na samostatné společnosti: Dango & Dienenthal Maschinenbau GmbH, zabývající se speciálními stroji pro výrobu a zpracování kovů a Dango & Dienenthal Filtertechnik GmbH, zabývající se filtrační technikou.

V roce 2003 založily společnosti Dango & Dienenthal Maschinenbau GmbH a Paul Wurth S.A. Luxembourgh společně novou společnost TMT – Tapping Measuring Technology, která se soustředí zejména na výrobu speciálních strojů, zařízení a měřící techniky pro vysoké pece.

Od roku 1992 naše společnost v České republice a na Slovensku výhradně zastupuje také německo-francouzského výrobce Saar Metall Gruppe, který se zabývá výrobou speciálních produktů z mědi a slitin s jejím vysokým obsahem, jejichž primární využítí je v ocelárnách, na vysokých pecích a v dalších průmyslových odvětvích.


Korporátní informace

Název DAKO-TRADE, spol. s r.o.
44960115
DIČ CZ44960115
Sídlo Šaracova 1188/6, Komín, 624 00 Brno
Zapsána dne 13. prosince 1991 pod značkou: C 3738, Krajský soud v Brně